Загальна практика гіалуронових ін'єкцій у суглоби

Вже багато десятиліть уколи в область синовіальної рідини допомагають людям, які страждають від артрозу (остеоартрозу). Якісною практикою вважається запровадження препарату під час спостереження за процедурою за допомогою УЗД. Як правило, ці ін'єкції проводяться або хірургами, або висококваліфікованими ортопедами, щоб забезпечити точність потрапляння та введення суворої кількості рідини в суглоб. Головне – точне виконання всіх розпоряджень, безпека пацієнта та стерильність процедур. Весь курс лікування, як правило, займає від 3 до 5 тижнів, по одному уколу в уражені захворюванням суглоби. Перевищувати дозування заборонено. Оскільки лікувальні властивості всіх препаратів на основі гіалуронової кислоти мають тривалий ефект, повторну процедуру рекомендується проводити не раніше ніж через рік.

Наразі існують десятки різновидів препаратів на основі гіалуронових кислот. Вони відрізняються інтенсивністю молекулярної структури та підходять при різних стадіях захворювань – рекомендується визначати корисний для кожного пацієнта препарат індивідуально з огляду на ступінь остеоартрозу.

Властивості гіалуронової кислоти та корисний ефект при лікуванні суглобів

Так як у синовіальній рідині суглобів якраз і існує гіалуронова кислота, виділяти з живих організмів, яку навчилися ще на початку минулого століття, а хімічно синтезувати – ближче до кінця минулого століття, то застосування ін'єкцій, у препаратах яких міститься саме така група речовин, порівняно з біологічним "протезуванням" рідини навколо хряща.

Остеоартроз, власне, виникає від зменшення концентрації синовіальної рідини, через що суглоб інтенсивно починає стиратися і деформуватися – більше його не захищає пружна маса, пластичність якої надавалась за рахунок функцій гіалуронової кислоти. Дегенеративні зміни в хрящі наростають, з часом посилюються больові відчуття і знижується рухливість суглоба. Традиційні методи лікування таблетками і мазями, що допомагають для стимуляції самостійного вироблення густої синовіальної рідини лише на перших етапах захворювання, далі в хід йдуть саме ін'єкції, запобігаючи радикальній хірургії.

Відгуки медиків та пацієнтів про препарат, загальні факти

Приблизно кожна шоста людина, у віці після 40 років, починає страждати на захворювання суглобів. Страхітливим є той факт, що захворювання суглобів починають вражати молодший контингент людей і вже не рідкісні випадки, коли до лікарів звертаються молоді люди.

Отропеди-травматологи відзначають, що вилікувати вже уражений артрозом повністю суглоб, при рівні сучасної медицини, на жаль, неможливо, тому слід докласти всіх зусиль, щоб не запускати захворювання суглобів до фінальних стадій.

Ін'єкційний метод лікування є найефективнішим способом віддалення дорогого хірургічного втручання з подальшою імплантацією суглоба. Медики відзначають, що навантаження живої ваги на суглоби колін і тазу не рекомендується, тому повним людям доведеться сідати на дієти та худнути. 

У той же час забороняється робити суглоби малорухливими і "берегти" їх - навпаки, коли хворі на артроз люди перестають давати щоденне навантаження на суглоби або, і зовсім, в старості починають вести малорухливий спосіб життя, це лише погіршує стан хрящів, в яких остаточно втрачається еластичність.

Також загальними рекомендаціями є поради щодо збалансованого харчування (продукти, що містять білок, фосфор та кальцій особливо важливі) та відмова від шкідливих звичок – особливо негативно на суглоби впливає куріння.

Корисними будуть щоденна зарядка і якщо уражені суглоби ніг, то зарядка в положенні лежачи, утримуючи ноги на вазі і згинаючи їх, розводячи в сторони.

Багато людей, які лікуються від артрозу, помічають також, що корисні і ефективні компреси, що зігрівають на ніч, але однієї їх дії, звичайно ж, недостатньо; в комплексі ж з іншими лікарськими засобами та початком ведення здорового способу життя, ефективність усіх методів зростає, як і покращується самопочуття пацієнтів.