Лікування артрозу колінних суглобів гіалуроновою кислотою

Що являє собою артроз

Суглоби в тілі людини функціонують для забезпечення рухливості кінцівок та тулуба. Без їх нормальної роботи, повноцінною і здоровою людина не зможе вважатися і почуватися.

Будова суглобів складна: закінчення кісток, що покриті хрящовою оболонкою, щільно стикаються один з одним, оточені синовіальною рідиною, що забезпечує еластичність та полегшує легкість рухів, зменшуючи тертя хрящової тканини.Саме хрящова тканина, через різні захворювання, зниження імунітету або завдяки природним процесам старіння, втрачає пружність і рухливість, стає все більш закостенілою. Поки що, процес старіння та втрати рухливості хрящами необоротний. Ця патологія призводить до розвитку захворювання – артроз.Вважається, що артроз розвивається через недостатню кількість корисних речовин, що через кров та інші рідини та навколишні тканини перестають надходити в хрящову тканину.У зоні ризику знаходяться люди, що страждають від цукрового діабету, захворювань щитовидної залози; люди, які отримали травми кінцівок, особливо близькі до суглобів, а також люди, які постраждали від радіації чи отруєння важкими металами.

При перших симптомах захворювання, якими є ниючий біль у суглобах, скутість при рухах, клацання. Дуже важливо в цей період, незважаючи на те, що біль при рухах посилюватиметься, не переставатиме рухатися і продовжуватиме давати навантаження на кінцівки, при цьому, звичайно ж, не перенапружуючи їх.Зменшення рухових процесів лише погіршує та зменшує приплив поживних речовин до хрящової тканини. У період, коли діагноз артрозу, навіть на ранній стадії, підтверджений, необхідно боротися за своє здоров'я і, в жодному разі, не відмовлятися від лікування. При цьому важливим є те, що артроз – хронічне захворювання, тому методика його лікування потребує систематичності.

Препарати для лікування артрозу, користь гіалуронової кислоти у їхньому складі

Сьогодні існує великий вибір препаратів на основі гіалуронової кислоти, але найбільший ефект займають ін'єкційні засоби, що застосовуються при внутрішньосуглобовому введенні. Саме при такому способі проникнення лікарських речовин в організм гарантується найбільший корисний ефект від препаратів. 

Звичайно, будь-які з ліків, тим більше ін'єкційні засоби призначаються і застосовується тільки після консультації з профільним лікарем, найчастіше - травматологом-ортопедом або хірургом. Так і введення препарату має здійснюватися лише медиками, найкраще – під час спостереження та контролю за процедурою за допомогою УЗД.

На відміну від таблеток для перорального застосування, мазей і уколів у м'які тканини або кровоносні судини, внутрішньосуглобові ін'єкції на основі гіалуронової кислоти відрізняються прямим впливом і дією на уражену ділянку тіла, не вимагаючи при цьому тривалих процедур вбирання в кров та віддалені тканини організму, з подальшим повільним проникненням у хрящову оболонку.

Поки що процедури лікувальних ін'єкцій у суглоби є складними та потребують регулярного курсу, розтягуючись на три-п'ять тижнів, які слід проводити щорічно. Потрібно враховувати, що вартість введення ін'єкцій до різних суглобів відрізняється, як і варіюються ціни на препарати.

У кожен уражений суглоб потрібно кілька ін'єкцій за курс. Один укол, як правило, в уражену область застосовується не частіше ніж раз на сім діб.

Існують і таблетки, краплі, крему, гелі та мазі на основі гіалуронової кислоти, але ефективність їх застосування та лікарський ефект клінічно не досліджувалися. До цих пір тільки внутрішньосуглобові ін'єкції вважаються найперспективнішим і найдієвішим засобом при лікуванні артрозу.

На сучасному ринку існує близько десятка найпопулярніших препаратів для лікування артрозу шляхом внутрішньосуглобових ін'єкцій, серед них:

  • Синокром;
  • Остеніл;
  • Ферматрон;
  • Синвіск;
  • Гіалурон;
  • Адант;
  • Вискорнеал;
  • Гіастат;
  • Суплазін.

Це ліки як зарубіжні, і їхні вітчизняні аналоги. Всі препарати відрізняються за насиченістю їх розчином гіалуронової кислоти та супутніми речовинами. Зазвичай, будь-який із препаратів даного спектра застосування знімає набряклість, знижує больовий ефект у ураженому суглобі, сприяє уповільненню руйнування хрящової тканини та знімає запалення у суглобовому мішку.

Рекомендується консультуватися зі спеціалістами, які призначають препарат залежно від рівня розвитку захворювання та динаміки лікування пацієнта.