Остеоартроз (ОА) – затяжне захворювання із прогресуючими симптомами, яке вражає суглобові частини кісткової системи. На сьогоднішній день це захворювання лідирує у рейтингах хвороб кістково-м'язового апарату. Нещодавно медицина на 100% не могла відповісти на питання щодо руйнування суглобів, хоча причини вже давно відомі. Спортивні травми, вивихи та постійні фізичні навантаження з часом руйнують суглобовий апарат.

Сучасні дослідження вже впевнено свідчать, що основа розвитку остеоартрозу лежить на факторах нерівноцінного відновлення. Іншими словами, руйнування тканин завжди перевершують відновлення, унаслідок чого виникає запалення. Якщо вчасно не знімати ці симптоми, то захворювання набуває хронічної форми. При цьому вогнище ураження захоплює зв'язки, хрящі, кістку та прилеглі м'язи.

Артрологія разом із провідними фармацевтичними компаніями завжди у пошуку ефективних і оптимальних препаратів, які впливають механізми ОА. 

В основі ефективності та правильного лікування лежить не лише усунення фізичного болю, а й виявлення витоків проблеми та варіанти їх усунення. Болючі відчуття в суглобах – це дзвінок вже прогресуючого захворювання, яке за відсутності правильного лікування може призвести до дуже серйозних травм.

Що ми зазвичай робимо з появою симптомів артрозу?

Затягуючи консультацію лікаря до крайнього випадку, ми беремо відповідальність за найцінніше – здоров'я. Ми легко прислухаємось до поради знайомих, близьких і починаємо використовувати засоби, дія яких нам не зовсім зрозуміла. Втираємо мазі, використовуємо знеболювальні препарати при проявах хворобливого характеру і т. д. Але найголовніше, що потрібно для вирішення цієї проблеми, це мінімальна самоосвіта в галузі вивчення методів боротьби із захворюванням суглобів.

Маючи основні знання прояву артрозу та можливих шляхів його усунення, можна зупинити це неприємне захворювання на ранніх етапах. Необхідно контролювати свою вагу та підтримувати оптимальний руховий режим фізичної роботи. Не забувайте про те, що навіть прогресуючий артроз може виявлятися довгий час і виявити відхилення може тільки профілактичний огляд у медиків.

Чинники розвитку артрозу суглобів

  • Травми суглобів;
  • Нерівномірне навантаження на суглоб та суглобовий апарат (вроджена дисплазія та інші патологічні відхилення у розвиток суглоба);
  • Гіперактивна рухливість суглоба, що викликає розхлябаність;
  • Ступінь ожиріння, що викликає дегенеративні процеси у колінних суглобах;
  • Спадкові фактори (статистика наукових досліджень показує, що здебільшого порушення суглобів кисті та пальців рук мають високі шанси прояву у потомства.

Механізм розвитку остеоартрозу простий у розумінні науки. Будь-який суглоб – це гнучкий механізм, який здійснює свою роботу за рахунок енергії. Звичайно для нормальної його роботи необхідна рідина, яка регулює його ковзання і не дає суглобу зношуватися. Вона називається синовіальною. Синовіальна рідина розподіляється по суглобовій сумці та здійснює внутрішній метаболізм.

Вона допомагає повноцінно живити суглоб потрібними елементами. Крім цього, рідина має здатність додаткової амортизації та зниження навантаження на суглоб. У здорової людини при фізичному навантаженні стимулюється вироблення додаткової кількості рідини із внутрішньої структури хряща. Приходячи у стан спокою, активізуються процеси, у яких залишкова рідина повертається у хрящову систему.

Суглобова рідина складається з декількох основних компонентів рідинного та білково-полісахаридного. Основний полісахарид, що забезпечує таку еластичність, називається гіалуронан. Його молекули мають складну внутрішню структуру, завдяки яким забезпечується повноцінне ковзання. Його концентрація накопичується в колагеновій оболонці хряща.

Саме тому достатнє виділення синовіальної рідини настільки важливе для забезпечення нормальної роботи суглоба, його рухливості та правильної амортизації. Так буває, що навіть достатньо синовіальної рідини не може виконувати свої функції через неповноцінний її склад.

Відсутність деяких елементів сприяє нормальному ковзанню, тому виникає часткове тертя поверхонь суглоба. Незабаром це може призвести до вже відомого захворювання – артрозу суглобів. Усунути такий недолік можуть сучасні препарати в галузі ортопедії та артрології.