Джерела гіалурону в природному середовищі

Протягом життя, гіалуронат натрію, природним шляхом, виробляється в організмі ссавців, у тому числі – у людському тілі. До того, як вчені відкрили цю речовину в живих тілах, тим більше – навчилися її синтезувати, не використовуючи для цього частини організмів тварин, отримати її можна було лише з їжі, багатої на подібні компоненти.

Харчові продукти, багаті на гіалуронову кислоту, не надто великі: бобові (найбільш насичені цією речовиною), соя та соєві продукти, картопля, натуральні вина та свіжий виноград, а також бульйони на м'ясі або, що навіть краще – на кістках, хрящах та шкірі - Курячі підходять найкращим чином. Ще багаті на гіалуронат натрію заливні страви, у тому числі з дитинства знайомий усім холодець.

Вживання їжі, багатої гіалуроновою кислотою, дуже рекомендується людям, які страждають від артриту та артрозу, а також інших захворювань суглобових тканин. Хворі та люди, які входять до зони ризику захворювання подібним, повинні враховувати, що найкраще засвоєння гіалуронату кальцію з харчових продуктів можливе лише при збалансованій дієті, в якій обов'язково їсти або окремо приймаються вітаміни на основі кальцію.

Гіалуронат натрію – важливий компонент синовіальної рідини

У синовіальній рідині організму саме гіалуронова кислота є найважливішим компонентом. Саме зниження концентрації гіалуронату натрію в синовіальній рідині призводить до критичних порушень роботи суглобів, зменшення еластичності хрящів, їх витончення та руйнування.

Також, при втраті гіалуронової кислоти, знижується загальна кількість внутрішньосуглобового мастила, тому збільшується руйнівне тертя хрящів та супутні дистрофічно-дегенеративні зміни в організмі.

Введення в суглобовий мішок препарату на основі гіалуронової кислоти мається на увазі як медичний трансплантат синовіальної рідини: замінюючи нестачу рідини, запобігаючи руйнуванню хряща та покращуючи його харчування корисними компонентами.Це призводить до уповільнення руйнування суглобів, а також, що важливо для пацієнтів та свідчить про активні корисні властивості, знижує біль та набряклість у уражених захворюванням ділянках тіла. Поліпшується рухливість у суглобах, повертаючи людину у повноцінному функціонуванню.

Гіалуронова кислота в ін'єкціях та протипоказання

Основними протипоказаннями є:

  • алергічні реакції на компоненти препаратів (тому важливо консультуватися щодо кожного запропонованого препарату зі спеціалістом);
  • ураження шкіри та запальні процеси у місці можливого введення препарату (у такому разі заборонено застосування);
  • вагітним та жінкам у період лактації не рекомендуються ін'єкції гіалуронату натрію;
  • при інфекційних захворюваннях гострої форми, підвищеної температури тіла препарати також заборонено застосовувати;
  • застосування препарату для дітей обмежене.

У препаратів можуть бути побічні ефекти, хоча зазвичай застосування ін'єкцій добре сприймається і процедури легко переносяться пацієнтами.

  • відчуття печіння дома уколу;
  • почервоніння та набряки;
  • свербіж навколо місця уколу;
  • гемартроз;
  • біль навколо суглобів.